بازگشت به صفحه قبل

تيتر: زن و هنر

 

          در پي تصميم ستاد هماهنگي آيه‌هاي ايثار و تلاش در جهت علمي و عملي شدن اهداف بلندمدت اين جمعيت، سازماندهي افراد در قالب انجمن‌هايي آغاز شد كه يكي از اين انجمن‌ها "انجمن هنرمندان زن در عرصه نمايش "مي‌باشد.

         انجمن از زمان اعلام اين تصميم اقدام به شناسايي زنان ايثارگر و يا فعال در عرصه فرهنگ ايثار و شهادت در حوزه سينما، تئاترو تلويزيون نمود و پس از مطالعاتي پيرامون مباحث هنر و ارزش‌ها و سازمان‌هايي كه در اين رابطه فعاليت دارند و شناسايي اشخاص مذكور، آن‌ها را  دعوت به كار کرد  و طي نشست‌هاي فراوان به يك جمع‌بندي جهت اهداف، ضرورت‌ها و نحوه اجرايي شدن آن‌ها رسيد و نهايتاٌ اساسنامه‌اي در 14 ماده و 4 تبصره آماده شد.

       خانم فيروزي مدير عامل اين انجمن هدف كلي از تشكيل اين انجمن را ارائه مفهوم و عملكرد ارزشي زن در كليه عرصه‌هاي هنر نمايش (سينما، تئاتر و تلويزيون) در جهت احياي فرهنگ ناب محمدي(ص) و 8 سال دفاع مقدس و جاري ساختن اين تفكر در قالب كرامت‌ها و ارزش‌هاي ديني، انساني، اخلاقي و يك جريان سازي مثبت و الگو‌سازي فاطمي، ذكر  كرد. البته براي نيل به اين هدف بايد زمينه و امكانات مساعد براي تحقيق و پژوهش هنرمندان ارزشي زن در زمينه موضوعات انقلاب، زن، دفاع مقدس، تشخيص و منزلت زن، نقش زن در تعليم و تربيت ارزشمندي‌ها و توانمندي‌هاي زن در خانواده، جامعه و جهان ... الگو سازي از زنان صدر اسلام، مفاخر تاريخي و قصص تاريخي ايجاد شود. همچنين شناسايي، جذب و به‌كارگيري و حمايت مادي و معنوي از نيروهاي خوش فكر و متعهد و متخصص و همچنين ايجاد يك سيستم نظارتي و حمايتي جهت رسيدن به اهداف مد نظر و جلوگيري از ترويج هنرهاي نمايشي ضد ارزشي در حوزه زنان از ديگر كارهاي ضروري است.

         خانم فيروزي عمده‌ترين مشكل جهت رسيدن به اين اهداف متعالي را كمبود مالي و نداشتن منابع درآمدزا، ناهماهنگي مناسب بين انجمن و مسوولين مربوطه در دستگاه‌هاي دولتي در جهت حمايت‌هاي قانوني دانست.

        ايشان برگزاري جشنواره‌ها، همايش، نشست‌هاي تخصصي در حوزه زن و هنر، پرداختن به مباحث آسيب‌شناسي در اين حوزه و نقد و بررسي را از جمله طرح‌ها و برنامه‌هاي آينده انجمن عنوان كرد.

        انجمن زنان هنرمند بيش از يك‌سال است كه به عضويت شبكه ارتباطي غير دولتي زنان در آمده است.