بازگشت به صفحه قبل

تيتر:

انجمن  زنان آینده ساز

 

        این انجمن با ریاست خانم شبانلویی با هدف به وجود آوردن فرصت مناسب و فضایی سالم و انسان دوستانه‌ برای ترسیم نقش زنان در آینده برای ایجاد زندگی سالم و بی دغدغه به وجود آمد.

      انجمن در طی سال‌های اخیر با برگزاری جلسات آموزشی و توجیهی برای زنان به منظور آشنایی با وظایف و تکالیف زنان در خانواده و همچنین کلاس‌های آموزشی آشنایی با رایانه برای ارتقاء  سطح مهارتی زنان فعالیت داشته است. همچنین برگزاری جلسات مربوط به آشنایی با مسائل انسان‌دوستانه و خیرخواهانه از طریق نوعدوستی و کمک به همنوعان و برگزاری جلسات مربوط به ایجاد آرامش در خانه و خانواده و آشنایی با پیامدهای ناشی از طلاق برای اعضاي خانواده و جلسات مربوط به رفع مسائل و مشکلات حقوقی، اقتصادی، فرهنگی و آموزشی دختران در سن ازدواج و تهیه جهیزیه برای دختران ازدواج کرده از دیگر فعالیت‌های انجمن در سال‌های اخیر بوده است.

       خانم شبانلویی بزرگ‌ترین مشکل توسعه این انجمن را نداشتن بودجه کافی برای انجام تمام مسئولیت‌ها و وظایف سازمان  و نداشتن فضای کار مناسب و مشارکت نداشتن بخش‌های دولتی برای انجام امور خیریه‌ای و آموزش عنوان کرد. وي متذکر شد که این انجمن در نظر دارد برای آینده طوری برنامه‌ریزی کند که بتواند از تخصص و مهارت زنان در زمینه‌های مختلف استفاده بهینه داشته باشد و همچنین بتواند از کمک‌ها و مشارکت بخش‌های دولتی  بهره‌مند گردد.

خانم شبانلویی در جواب  به سؤال ما در زمينه نحوة ارتباط انجمن با مردم و نهادهای دولتی اظهار داشت:

نحوة ارتباط با مردم از طریق اعضای انجمن که ارتباطات خانوادگی، فامیلی و همسایگی دارند . هرکس در محلة زندگی خودش به دنبال رفع مشکلات سازمان می‌باشد تا بتواند از هر طریقی که می‌تواند کمک‌های مردمی را جلب کند و برای مردم استفاده کند . در مورد نهادهای دولتی هم ممعولاً از طریق تماس‌های تلفنی یا حضور مستقیم ارتباط برقرار مي شود.

          از نظر خانم شبانلويي  با توجه به این‌که حرکت‌های انسان دوستانه و خیرخواهانه که امروز به شکل NGO تجلی یافته است، در در دین اسلام و کشور ما سابقة دیرینه‌ای داشته  است و ما شاهد فعالیت خیرخواهانه و هیأت‌های مذهبی و خيلي تشكل هاي مذهبي مسائل   و مشکلات مردمی بوده‌ابم ، از دولت فعلی انتظار ايجاد موقعیت و فرصت مناسب برای حضور و نقش‌آفرینی Ngo‌ها هست  تا بتوان از این بازوی قوی ارتباط مردمی، به نحو احسن استفاده کرد و در جهت رفع مشکلات مردم اقدامات اساسي انجام داد.

خانم شبانلویی در پاسخ به آخرین سؤال ما در خصوص شبکه سازی سازمان‌های غیر دولتی اظهار داشت: به نظر می‌رسد که شبکه بتواند تمامی فعالیت‌های مربوط به انجمن‌های مختلف زنان را زیر نظر داشته و از اقداماتشان مطلع شود و بتواند همکاری‌های لازم را انجام دهد. همچنین می‌تواند در مورد بسیاری از مسائل و مشکلات که در رابطه با زنان وجود دارد، از طریق اجماع،  جهت مرتفع نمودن آن‌ها در دستگاه هاي دولتي پیگیری و تلاش نماید.