بازگشت به صفحه قبل

تيتر: مؤسسه  نور آتی (منا) مشاور امور بانوان

 

          مؤسسه نورآتی(منا) از جمله مؤسسات غیر دولتی است که براساس فعالیت‌های فرهنگی، مشاوره‌ای و آموزشی با تأکید بر مبانی مقدس اسلام و در جهت احیای حقوق مادی و معنوی زنان و رفع تبعیضات ناروا و نیز تقویت باورها نسبت به توانمندی‌های زن مسلمان ایرانی و در روند اعتلای شخصیت زنان مسلمان ایرانی برنامه‌ریزی شده است.

         اهداف مؤسسه شامل کارآفرینی، آشنایی با حقوق اجتماعی زنان، ارائه الگوهای اسلامی در زمینه پوشش می‌باشد . مدیر عامل این مؤسسه خانم فاطمه بقایی کارهای انجام شده توسط مؤسسه را شامل موارد زیر دانست:

1-  تدوین و پالایش فیلم جهت اوقات فراغت، کمک آموزشی، نقد و بررسی ریشه‌های انقلاب، مباحث سیاسی، فرهنگی، اجتماعی، تاریخ اسلام و تاریخ معاصر و همچنین نقد و بررسی فیلم‌های مطرح روز.

2- برگزاری مراسم نیمه شعبان با هدف تربیت نیروهای هنری مسلمان و متعهد جهت فعالیت‌های هنری.

3- برگزاری مراسم بزرگداشت دهه فجر در شهرک بعثت ماهشهر وابسته به پتروشیمی

4- برگزاری مراسم بزرگداشت روز زن

5-       برگزاری همايش ارتقاء کیفیت بهداشت همراه با کارگاه آموزشی در شهرک اندیشه ماهشهر وابسته به پتروشیمی

6-       برگزاری همایش دکترین حضور زنان در جامعه

7-       برگزاری همایش "اعتصام" به مناسبت هفته وحدت

8-       برگزاری همایش "اگر خانواده این‌گونه بود" به مناسبت روز جهانی خانواده

9-       برگزاری نمایشگاه و کارگاه آموزشی صنایع دستی در هفته صنایع دستی در رشته‌های سوزن دوزی، سفالگری، قالی بافی، گلیم بافی، مینیاتور، تذهیب، باتیک، هویه کاری و صنایع دستی دریایی در منطقه ماهشهر

10-     چاپ ویژه‌نامه "پیام ما زمزمه حقیقت"

11-     و....

        وي برنامه های آینده خود را شامل آموزش کوتاه مدت بانوان در زمینه اشتغال زایی، آشنایی با حقوق زنان، کارآفرینی، آشنایی با مباحث دینی و همچنین ارائه الگوهای اسلامی در زمینه پوشش بانوان دانست.