بازگشت به صفحه قبل

تيتر:مؤسسه خيريه قدر علوي

 

          كمك به همنوع از پسنديده‌ترين رفتارهاي انساني است كه تمام اديان مخصوصا دين مبين اسلام عمل به اين امر خداپسندانه را توصيه نموده است. آيات و روايات در اين زمينه بسيارند. سيرة عملي ائمه اطهار (ع) نيز بيانگر كمك به ايتام و مستمندان و محرومان جامعه است.

          مؤسسه خيريه قدر علوي در ماه مبارك رمضان 1425 در شب قدر و شهادت حضرت علي (ع) مصادف با سال 1383 هجري شمسي تأسيس گرديده است. و در حال حاضر بيش از 80 خانوار بي سرپرست و بد سرپرست را تحت پوشش دارد.

             فعاليت‌هاي خيريه شامل: تأمين مسكن، معاش، درمان، تحصيل، اشتغال، ازدواج، جهيزيه نوعروسان مي‌باشد.

            خانم كبري احمدي مدير عامل اين مؤسسه اهداف اصلي مؤسسه را شامل بسط فرهنگ اسلام ناب محمدي (ص) و توجه به كرامات انساني، تلاش در جهت توصيه ائمه و پيشوايان ديني در راستاي رسيدگي به حال محرومان و مستضعفان جامعه به منظور گسترش عدالت اجتماعي با اقتدا به مولاي متقيان علي(ع)، گسترش فرهنگ انفاق در جامعه، فعاليت‌هاي فرهنگي در جهت نشر و ترويج شعائر اسلامي در روحيه خيرخواهي و امداد رساني به نيازمندان و ايجاد شغل و كاريابي جهت افراد نيازمند و فراهم نمودن مقدمات و تسهيل درآمد ازدواج جوانان دانست.

ايشان يادآور شد، كليه فعاليت‌هاي مؤسسه خيريه قدر علوي غير سياسي و غير انتفاعي بوده و كليه هزينه‌هاي خيريه توسط افراد خير تامين مي‌شود و خيريه هيچ منبع درآمدي ندارد.

ايشان عملكرد اين خيريه را در سال‌هاي اخير شامل: تهيه جهيزيه، تهيه سيسموني، درمان و بستري، دارو و تجهيزات پزشكي، تهيه و توزيع ارزاق، پرداخت وام قرض‌الحسنه، برگزاري اردوي مشهد مقدس، پرداخت كمك هزينه به افراد بي بضاعت، پرداخت بدهي افراد  و پرداخت ديه دانست.

          خانم احمدي در ادامه در پاسخ به سؤال در خصوص انتظارات از دولت فعلي اظهار داشت: انتظار ما از دولت اين است كه به وضعيت خيريه‌ها بيشتر رسيدگي كند و برنامه‌اي اتخاذ شود كه هماهنگي بين خيريه‌هاي مختلف و كميته امداد امام خميني (ره) ايجاد شود تا هزينه ها هرز نرود.

وي در مورد شبكه سازي مؤسسات غير دولتي نظري مثبت دارد و بيان كرد كه ايجاد آشنايي سازمان هاي غيردولتي زنان با مقوله‌هاي مختلف كوچكترين كاري است كه شبكه مي‌تواند انجام دهد. شبكه سازي مي تواند هم باعث سامان‌دهي مؤسسات شود و هم اهداف شبكه را سهل الوصول مي‌نمايد.